בית ספר חופית

ברוח הספורט והבריאות

רחוב: החיננית 3 | טלפון: 04-8597157| פקס: 04-8597122

אירועי חודש אפריל

טורניר הכדורגל

בתחילת החודש סיימנו טורניר כדורגל בית ספרי בחלוקת תעודות וגביעים לקבוצות המנצחות ולשחקנים ההוגנים ביותר וקינחנו כמיטב המסורת במשחק כדורגל מורים תלמידים שהסתיים בתוצאה 4-0 לטובת התלמידים שחגגו ושמחו על התוצאה

קבלת האחר

"לכל אדם הזכות להיות שווה והזכות השווה להיות שונה"– שמעון פרס.
החודש נחשפנו בשני מפגשים והרצאות לקשיים איתם מתמודדים ספורטאים בעלי מוגבלויות שונות. פגשנו את אראל לוי, שחיינית פראולימפית ששיתפה אותנו בסיפור חייה, ההתמודדות עם הנכות, ספורט תחרותי, חוויות מהמשחקים הפאראולימפיים לונדון 2012 וריו 2016. אראל הרשימה וריגשה את הילדים בעיקר כשדיברה על הגשמה עצמית ואמון בעצמה. וסיימנו את השבוע במפגש עם שי בריבאי שחקן כדורסל בספיבק רמת גן שכיכב השנה גם בפסטיגל במטרה לשנות עמדות ותפיסות חברתיות בנוגע לאנשים עם מוגבלות בקרב הילדים. שי ריגש את הילדים בסיפורו האישי, באמון, בכוח הרצון ובמוטיבציה שלו להצליח הן כספורטאי והן כמשנה תפיסות ותיוג כלפי אנשים עם מוגבלויות.

יום המעשים הטובים

פעילויות בכיתות

במהלך חודש אפריל יצאו כל ילדי ביהס לעשות מעשה טוב בסביבת ביהס.
החל מעבודה בגינה הקהילתית, פעילויות העשרה בגני הילדים שבסמוך לביהס, פעילות לקראת הפסח במועדון הקשישים וחלוקת עוגיות שנאפו עי התלמידים לתושבי השכונה.
הילדים נהנו מהכנת הפעילויות ומהנתינה, נהנו והתרגשו לשמח את תושבי השכונה.

יום הניקיון הבינלאומי בנחל אלכסנדר

ביום הניקיון הבינלאומי ארגנה לנו מילה, רכזת הטיולים האחת והיחידה שלנו יום ניקיון בנחל אלכסנדר, ניקינו, טיילנו, נהנינו מהפריחה ומיופי הטבע וחיזקנו את המודעות בקרב התלמידים לשמירה על הסביבה וניקיון ארצנו. 

פעילות משותפת עם עובדי אוניברסיטת חיפה

במסגרת יום המעשים הטובים הגיעו צוות עובדי אוניברסיטת חיפה לסייע לנו לנקות את ביהס ולהפוך פינה חשוכה לנעימה, מלאה במשחקים ומוקדי עניין להנאת התלמידים בהפסקות.

פעילות משותפת עם סטודנטים לעבודה סוציאלית

במסגרת יום המעשים הטובים הגיעו  גם סטודנטים מהחוג לעבודה סוציאלית הגיעו ליום נתינה בביהס, הקריאו ספרים והפעילו את התלמידים בעקבות הספרים באהבה ובעניין רב

שוק קח-תן

כמיטב המסורת ערכנו שוק קחתן בהובלת מועצת תלמידים לפני חג הפסח. הילדים נהנו נחווית הקניה, המכירה והאוצרות הרבים שהרוויחו.

המירוץ לאפיקומן

פעילות פסח ברוח ביה"ס "המירוץ לאפיקומן" הילדים רצו ברחבי ביה"ס, הכירו את סיפור ההגדה, את מנהגי הפסח וביצעו משימות ברוח החג ביחד, תוך שימת דגש על עבודת צוות ולמידה תוך תנועה ופעולה (חציית ים סוף, בריחה ממצרים, אפיית פיתות, בניית פרמידות, הפרדה בין חמץ לכשר ועוד ועוד)ולסיום קינחו בסדר פסח כיתתי.

כניסה למערכת