logo

הורים יקרים,                                                                                                            17/5/20      

לאחר תקופה ממושכת בבית, ובמהלכה התקיימו תהליכי למידה מרחוק לכלל הכיתות בבית הספר, אנחנו מסיימים בימים אלו היערכות בית ספרית מקיפה ביותר לקראת חזרה ללימודים של כיתות ד'-ו'.

בתקופה היסטורית זו אנו ניצבים כעת בפני האתגר הגדול הבא – שינוי התפישה הבריאותית שלנו על מנת לצמצם את סיכון ההדבקה וההידבקות בנגיף הקורונה וחזרה ללימודים בתנאים החדשים. האתגר הניצב בפנינו מורכב ביותר ואין לנו היסטוריה קודמת להיבנות עליה, ואולם אני מבטיחה לכם שאנחנו נצלח אותו בהצלחה.

בשורות הבאות אגע במספר נקודות חשובות הנוגעות גם אליכם, הורים יקרים, ולשיתוף הפעולה הקריטי בינינו לשם שמירה על בריאות הילדים כולם ושל הצוות. ברור לי שלא תהינה במסמך זה כל התשובות ועוד שאלות רבות יצופו ויעלו בימים הבאים עלינו לטובה; אקרא לכם להמשיך ולפעול באותה סבלנות שנהגתם בה עד כה ולהמשיך לתת בנו אמון, שממשיך להיות אבן יסוד בהצלחה שלנו.

החל מיום ג' הקרוב,  19/5/20 יגיעו תלמידי  ד' –ו'  ללימודים, אשר יתחילו בשעה 8:00 ויסתיימו  בשעה 12:40 לכל המאוחר. על פי הנחיות הממשלה ומשרד הבריאות, אל בית הספר יורשו להיכנס אך ורק ילדים וצוות. נקודת הפרידה של ההורים מהילדים תהיה לפני השער.

בימים הראשונים  נקבל את התלמידים בשעה 7:45  בשער מגרש הכדורסל  ונכוון את הילדים אל כיתות הלימוד שלהם. לא תהיה הסתובבות בחצר ועל הילדים לעשות  את דרכם אל הכיתה במהירות מרבית, תוך שהם מקפידים על מרחק של 2 מטרים מילדים וצוות ומבלי שהם מתעכבים בדרך.

על הילדים המגיעים לבית הספר להגיע עם מסכות על הפנים כך שהן מכסות את האף והפה. יש להישאר עם המסכות לאורך כל היום. אנו ממליצים להניח בתיקי הילדים מסיכה נוספת למקרה והראשונה תיפגם.

כל כיתה תלמד בכיתתה ואנו ננסה לשמור על מרחק בין התלמידים  וכל כיתה תצא להפסקה בנפרד משאר הכיתות.

אנו מבקשים להקפיד לשלוח עם הילדים ציוד מלא ליום הלימודים, כולל ספרי לימוד, מחברות וכל ציוד כתיבה אחר. על פי ההנחיות לא נוכל להתיר העברת ציוד בין ילדים ובין המחנכת לילדים. כמו כן, אנו מבקשים לצייד את הילדים באוכל ושתייה (לפחות 1.5 ליטר) שכן לא נוכל להמשיך ולהזין את הילדים אשר יגיעו בלי כריכים ולא נוכל להפעיל את הקולרים של המים.

מדי יום ביומו תתבקשו  לשלוח עם ילדיכם הצהרת בריאות חתומה על ידכם על כך שמדדתם חום לילדים בבוקר ולא התקבלה תוצאה של מעל 38 מעלות. במידה והתוצאה אותה מציג המדחום היא מעל 38 מעלות – אין לשלוח את הילדים לבית הספר. כמובן שנבקש לקבל מידע על ילדים שלא מגיעים לבית הספר מסיבה זו. אנו מבקשים מאוד להקפיד על ההנחיה הזאת שכן היא לא רק תציל את חיי ילדיכם אלא גם תוכל להציל חיי ילדים וצוות. אני מבקשת להדגיש – אין לשלוח לבית הספר ילדים שאינם חשים בטוב וילדים אשר מציגים תסמיני נגיף קורונה.

בהקשר זה, במידה וילד לא יחוש טוב במהלך יום לימודים הוא יוצא מהכיתה בליווי של מרגלית ויופרד ממנה במרחב ללא אנשים, עד להגעת אדם מבוגר לאסוף אותו. אנו מבקשים בכל לשון של בקשה – במידה וקיבלתם טלפון לבוא לאסוף את ילדיכם בשל מחלה, נא לעשות זאת במהירות האפשרית.

הן הצוות והן אתם ההורים, מחויבים לפעול על פי הנחיות אלו. ככל שמערכת החינוך תצליח לשמור על ניהול שגרה ואורח חיים מותאם, יוכל המשרד להגדיל בהדרגה את מספר התלמידים שיחזרו לפעילות. ניהול שגרה זו תקדם את המשק הישראלי לקראת חזרה הדרגתית לשגרת חיים ולפעילות כלכלית נורמלית.

שמירת היגיינה ושטיפת ידיים – בכל כיתה יוצבו עמדות היגיינה הכוללות אמצעי ניקוי וניגוב (מגבונים, וג'ל לניקוי ידיים). בשירותים יהיו סבון ומגבות נייר. מחוץ לכיתות יימצאו פחים לתוכם יש לזרוק את המגבונים, מסכות, כפפות, וכד'. ילדים אשר ישובו מהשירותים יתבקשו לנקות ידיים עם אלכוג'ל עם הכניסה לכיתה, (זאת בנוסף לשטיפת הידיים במים וסבון בשירותים) על התלמידים להקפיד במהלך היום על סדר פעולות נכון של שטיפת הידיים עם מים וסבון, לשמירת ההיגיינה האישית.

אנו מבקשים בתוקף לשמור על הוראות הבריאות האלו.

הורים יקרים, המורכבויות המזדמנות לנו בתקופה זו רבות אך אין ספק בליבנו שבשיתוף פעולה נצליח לשוב ללימודים תוך דאגה מקסימלית, גם אם לא אופטימלית, ללימודים.  אנו מבקשים את שיתוף הפעולה שלכם בשיח עם הילדים בנושאי בריאות – כל המרבה בשיח זה, הרי זה משובח. אנו ממליצים לחשוב עם הילדים על סוגיות הקשורות בחזרה ולהסביר להם את המציאות המרוכבת אליה הם חוזרים. אנחנו, מצדנו, נעסוק בפן הרגשי והחברתי באופן מוגבר, ובמיוחד בתקופה הראשונה לחזרה ללימודים.

אסיים בברכת בריאות רבה לכולנו ובלספר לכם שאנחנו מתרגשים מאוד לקראת חזרת הילדים לבית הספר. התנצלו בשמנו מראש אם אנחנו לא מחבקים ודעו שאין הרבה דברים שהיינו רוצים יותר.

בברכה,

זיוה טלבי סולומון

 מנהלת בית הספר

כניסה למערכת
שינוי גודל גופנים
ניגודיות